Když vaše děťátko začíná chodit... !

Zkouší se vaše děťátko postavit? Zkouší první krůčky? Tady je PÁR RAD do začátku:

Pokud si dá vaše děťátko s prvními krůčky načas, nevěšte hlavu, není kam spěchat. Většině dětí se podaří první krůčky okolo prvních narozenin, věková hranice však může být velmi rozdílná - a to od 9. až po 18. měsíc...i víc.... je to velmi individuální a závisí to na mnoha okolnostech!

Kdy začíná dítě chodit?: KDY ZAČÍNÁ DÍTĚ CHODIT

Vývoj chůze: VÝVOJ CHŮZE

Pokud se již vaše dítě dokáže postavit, je čas začít chůzi trénovat.

JAK NA TO:

- Postavte dítě před sebe, držte ho za obě ručičky a umožněte mu, aby zkoušelo udělat několik krůčků před vámi.

- Jakmile dítě získá trochu jistoty, zkuste ho vést jen za jednu ruku. Dítě tak bude lépe pracovat se svou rovnováhou.

- Pokud vaše dítě zvládne rovnováhu a dokáže stát samo, postavte se několik kroků před dítě a pobídněte jej k prvním samostatným krůčkům.

- Bude-li se dítě pokoušet chodit samo, nejprve bude opatrně cestovat kolem nábytku, poté se vydá například od křesla ke zdi a podobně. Abyste vašemu cestovateli první krůčky co nejvíce usnadnili, rozestavte po místnosti stabilní nábytek, aby se dítě mohlo lépe dostat přes celý pokoj. Přitom se snažte, aby byl vašemu dítěti neustále někdo nablízku a mohl tak zmírnit neočekávané pády.

Za jakýkoliv zdařilý (i ne příliš zdařilý! :-)) pokus dítě  povzbuzujte a pochvalte. :-)

Cviky k trénování rovnováhy a jako příprava na chůzi: CVIKY

Kdy a jak obout? KDY A JAK OBOUT

Co obout?

1. BOTIČKY

KOŽENÉ NÁVLEKY - CAPÁČKY

 

A POZOR!: Jakmile se děťátko začne pohybovat samo a rychleji, je čas na zabezpečení domácnosti proti nejčastějším úrazům: Dostatečně zakryjte ostré rohy nízkých stolků nebo skříněk. Odstraňte na čas nábytek, který lze snadno převrátit nebo povalit. Nainstalujte bezpečnostní branku pod i nad schody a nepouštějte na ně dítě nikdy samotné. Odstraňte ze země všechny věci, o které by mohlo dítě zakopnout nebo po nich uklouznout. Například kobercové předložky, hračky, okrasné květináče a vázy, nestabilní stojací lampy a podobně. Ukliďte z dosahu dítěte veškeré předměty, které by mohly děťátko zranit, včetně nebezpečných látek, jako jsou chemické čističe, léky, atd. Před nenechavými dětskými prstíky uzamkněte pomocí zásuvkového chrániče veškeré zásuvky, které jsou v dosahu dítěte.

 


 

O nás | Kontakt | Jak vybírat dětskou obuv | Katalog | Dětská obuv | Ochrana osobních údajů | Reklamační řád
Všeobecné obchodní podmínky | Značení | Doporučení, údržba obuvi, pokyny a informace k reklamaci Nastavení cookies

© 2024 TORI, s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Web vytvořil hudym.com