Měření velikosti

MĚŘENÍ VELIKOSTI

(V prodejně vám s výběrem velikosti pomůžeme!)

Přepočtové tabulky najdete zde:

TABULKY VELIKOSTÍ OBUVI

- POZOR! - KDYŽ BUDETE VYBÍRAT VELIKOST SAMI :

1. základem výběru správné velikosti obuvi je délka chodidla měřená vestoje! Měří se délka od paty k nejdelšímu prstu... změřte velikost v mm ...

Postavte dítě každou nohou na jeden papír a obě nohy mu obkreslete, případně stačí udělat čárku za patou a před nejdelším prstem.

 Změřte obě dvě obkreslená chodidla, od konce palce až po zadní bod paty. Je normální, že se může velikost levé a pravé nohy u dětí o něco lišit. Pro výpočet použijte tu větší z naměřených velikostí.

2. vaši míru v mm si najděte v 1. řádku našich přepočtových tabulek (Metrický milimetrový systém) ...

3. svisle pod vaší naměřenou délkou pak uvidíte přepočet na Centimetrový systém (hodnota již s nadměrkem - prostor, který v botičce navíc potřebujete)

4. V posledním řádku je přepočet na EURO číslování, které vás bude nejvíce zajímat - to je velikost obuvi, kterou potřebujete ...

(Nezapomeňte ale brát v úvahu i typ a střih obuvi a tvar nohou ... je-li nožka normální až silnější - můžete si dovolit větší nadměrek -   naopak je-li noha velmi štíhlá - pak se s nadměrkem v botičce držte zpátky!)

velikost dětské nohy a obuvi

Správná velikost dětských bot = naměřená velikost nohy + nadměrek (10-15 mm). 5 mm počítáme pro přirozený pohyb prstů při chůzi a 5 až 10 mm je rezerva pro růst dětské nohy.

Menším dětem noha sice roste rychleji, ale vhodný je nadměrek 10 - max12 mm. U větších dětí, kdy noha už tak rychle neroste, stačí nadměrek 10 mm.

POZOR! u začínajících chodců doporučujeme z naší zkušenosti max. nadměrek 1 cm - víc malinké děti nezvládnou!

V žádném případě však nedoporučujeme nadměrek větší než 15 mm. Taková bota pak na noze už dobře nesedí, noha není správně fixovaná a bota se bude dítěti při chůzi zouvat.

Důležitý je střih boty!

Délka nohy je jen jedním parametrem pro určení správné velikosti dětských bot. Důležitý je střih boty! Důležitá je  šířka obuvi v kotníku, výška v nártu a dostatek prostoru v místě prstních kloubů - tedy ve špičce boty. Štíhlá noha v příliš široké obuvi klouže při chůzi do nadměrku a poškozuje prsty tlakem na obuv. Příliš úzká bota zase omezuje krevní oběh a deformuje přední část nohy.

Výrobci šijí na různých kopytech a nabízejí různé střihy bot v různých šířkách. Při rozhodování se o vhodné obuvi pro naše dítě je tedy důležité vědět, jaká bota se hodí pro úzkou, normální nebo naopak širokou nohu. Pro jaký typ nohy je konkrétní bota vhodná uvádíme  v popisu u konkrétní boty. Nejste-li si jistí, navštivte nás a my Vašemu dítěti nohy přeměříme a doporučíme nejen vhodnou velikost, ale i střih a typ obuvi.

Kontrolujte velikost bot u dětí!

Správná velikost a typ obuvi je pro zdravý vývoj dětské nohy a jejich motorických vlastností naprosto zásadní. Důležité je rovněž kontrolovat správnou velikost obuvi pravidelně, neboť dítěti noha roste a v určité chvíli mu začne být jeho současná bota malá a těsná. Nespoléhejte na to, že si dítě samo řekne, když ho bota tlačí. Dítě to prostě nepozná.

Dětské kosti jsou chrupavčité a nohy se do malých bot či bačkor vměstnají. Velmi rychle se však začnou deformovat a zadělávat tak na celoživotní problémy. Právě proto je důležitá častá kontrola správné velikosti obuvi a dodržování doporučeného nadměrku. Není řešením nadměrek uměle navyšovat s tím, že dítěti boty déle vydrží. Jediné čeho tím docílíte je, že se budou při chůzi vyzouvat a dítěti se bude špatně chodit, bude zakopávat nebo padat a nohy při chůzi různě kroutit...

Jak rychle rostou dětem nohy?

Noha dítěte roste velmi rychle, mění se v délce, šířce i proporcích.

Vývoj každého dítěte je individuální! V průměru však roste noha:

- malého dítěte 15 - 18 mm za rok

- u starších dětí je to 8 - 12 mm za rok.

- ve věku 1 - 3 let potřebují děti dvě až tři velikosti obuvi za rok

- v předškolním věku dvě velikosti obuvi ročně

- ve školním věku jednu až dvě velikosti obuvi ročně

POZOR! Růst nohy ale není plynulý, probíhá ve skocích! Některé děti tak mohou za svých bot rychleji vyrůst již za dva až tři měsíce.

Kontrolujte pravidelně, zda dítě z obuvi nevyrostlo:

- u batolat doporučujeme 1x měsíčně

- u předškoláků a mladších školáků za 2 - 3 měsíce

- u starších školáků za 4 - 5 měsíců

- u 15 - 20letých jednou za půl roku.

S výběrem správné velikosti a střihu boty vám rádi pomůžeme:

- Pokud si nejste jistí, jakou velikost vybrat, rádi vám s tím pomůžeme. Nožky vašim dětem přeměříme a společně boty vyzkoušíme a vybereme a  správnou velikost, střih a typ, který vašim dětem dobře sedne!

- Pokud si nejste jisti, zda boty, které vaše dítě již nějakou dobu nosí, mu nejsou už malé, zastavte se u nás - změříme vašemu dítěti nohy, zjistíme jeho aktuální velikost a zkontrolujeme, zda jsou boty ještě dostatečně velké, či zda už je čas dítě přezout.

 

O nás | Kontakt | Jak vybírat dětskou obuv | Katalog | Dětská obuv | Ochrana osobních údajů | Reklamační řád
Všeobecné obchodní podmínky | Značení | Doporučení, údržba obuvi, pokyny a informace k reklamaci Nastavení cookies

© 2024 TORI, s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Web vytvořil hudym.com